ריצוף שיש וקרמיקה
 

בחירת כלי סניטריה לאמבטיה – מספר דברים שכדאי לכם לדעת

מעצבים את דירת החלומות שלכם לפני הכניסה אליה, או שהחלטתם להעניק לאמבטיה הישנה מראה חדש? כלי הסניטריה לאמבטיה הם אלה שיקבעו את הטון בעיצוב האמבטיה שלכם. קיים מבחר רחב של כלים סניטריים בסגנונות שונים ובצבעים מרעננים, אז מה כדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים את מראה הכיור, האמבטיה וחדר השירותים?

 

המקלחת – איזה ברז לבחור?

כאשר בוחרים את המקלחת בבית, מומלץ להתאים את העיצוב ואת הגודל לדיירי הבית השונים. אם ישנם ילדים בבית, עדיף למקם את הברזים או את הידיות במקלחת לגובה שלהם. על מנת לאפשר שליטה נוחה בזרם המים ובטמפרטורה שלהם, ועדיף לשמור על עיצוב מודרני עם מינימום מתכת וצינורות בולטים. בחירת ברז אינטרפוץ למקלחת יכולה להיות פתרון מצויין מכיוון שמרבית המנגנון שלו מוסתר מאחורי הקיר, והוא מתאים לתפעול קל על ידי מבוגרים וגם על ידי ילדים.

האמבטיה – בין פינוק לבין פרקטיות

אמבטיה גדולה היא אכן חוויה מפנקת, אבל יש לזכור כי במילויה משתמשים בכמות בלתי מבוטלת של מים, העשויים להצטבר לעלות כספית גבוהה. כמו כן, מומלץ לבחור אמבטיה שלא תמלא את כל החדר ולהתאים את הצורה שלה ואת גודלה לשאר הכלים הסניטריים השונים בחדר האמבטיה.

לאוהבי הפינוק, כמעט כל עיצוב של אמבט יוכל להגיע בגרסה מפנקת של ג'קוזי. השדרוג של הכלים הסניטריים יכול לפתוח אפשרויות שמעלות גם את ערך הבית בעתיד.

בחירת צבעים

הכלים הסניטריים מגיעים במגוון רחב של צבעים. אמנם לפעמים אנו מעוניינים לבחור בצבע אהוב כמו סגול או כתום, ולעצב את הבית כולו בהתאם לצבע זה, אך הבעיה העיקרית היא שלאורך שנים לצבעים יש נטייה לדהות ולהראות מלוכלכים. בחירה של צבעים סולידיים יותר כמו שחור או עדיף לבן תאפשר לנו לצבוע את הקירות מחדש ולחדש את הכלים הסניטריים, וכך לשמור על המראה החדש לאורך זמן.

גוונים שונים של שמנת יכולים להראות טוב, אך לעיתים נתקשה להתאים את הצבעים של כל הכלים הסניטריים, במיוחד אם לא הגיעו מאותו ספק. לכן, עדיף לשמור על גוונים מקובלים בשוק, על מנת שלא נתרוצץ בין ספקים למצוא את הכיור שיגיע בצבע הפנינה המיוחד שהשגנו לאמבטיה.

בטיחות לפני הכל

לכלל המוצרים בבית קיימים תווי תקן ישראליים. בתחום המוצרים הסניטריים לאמבטיה יבואני האסלות מחויבים בקבלת תקן על ידי מכון התקנים הישראלי על מנת להבטיח שמדובר במוצר איכותי ובטיחותי. עם זאת, לאמבטיות וכיורים לא תמיד יהיו תקנים מחייבים, ולכן חברות רבות מתהדרות באיכות, אך אינן עומדות בתקנים הישראליים.

חשוב לשמור על בטיחות מעבר לשיקול האסתטי. נסו להבטיח שקיימת דרך בטוחה לעמוד במקלחת ובאמבטיה, ושהעיצוב כולל גם משטחים מחוספסים לעמידה ומשטחי ישיבה נוחים אם חלק מבני הבית הם בגיל הזהב.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם