ריצוף שיש וקרמיקה
 

בריכות שחייה ודרכי תחזוקתן

בריכות שחייה ביתיות משרתות רבים מבעלי הבתים הפרטיים וגם את בעלי הדירות. יותר ויותר אפשרויות מתעוררות ומתפתחות יחד על הצורך ליצור פעילות פנאי מבלי לצאת מהבית במיוחד בתקופת הקיץ ובימי הקיץ החמים, האם ישנה אפשרות ליצור התאמה בין מערכת בריכות השחייה, התחזוקה ואסתטיות המקום?

בתחום בריכות השחייה הביתיות נוכל למצוא שלושה סוגים של בריכות שחייה: הסטנדרטית, אשר עשויה משיש וקרמיקה, בריכת שחיה ביתית עילית, אשר עשויה מחומרים כמו גומי קשיח ועץ וכמובן הבריכה המתנפחת אשר עשויה גם היא מחומרים פלסטיים קשיחים. שלושת הבריכות הללו בעת בדיקת איכות החומר עשויות לשרת את הצורך הכללי לבריכת שחייה ביתית באופן מותאם אישית לכמות המקום ואפשרויות ההשקעה והתחזוקה הקיימות.

בריכות שחייה ביתיות עיליות

בריכות שחייה עיליות הן בריכות ביתיות מבוקשות במיוחד היום, בייחוד בשל הצורך בחסכון בזן ובכסף. בריכות השחייה העיליות מיוצרות במיוחד לאלה מכם אשר מעוניינים לברוח מהביורוקרטיה והאישורים, להמנע מתכנון אינסטלציה סבוכה ובניית בריכה באופן מהיר ואפקטיבי הרבה יותר, מבלי להיות תלויים בשאלה איפה ניתן ואיפה לא ניתן להציב את הבריכה בשל תצורת האינסטלציה התת קרקעית.

בריכות שחיה מבית שמיים

בריכות השחייה העיליות עשויות בעיקר מחומרים פלסטיים וסיליקוניים וכמובן על ידי חיפויים מסוגים שונים כמו חיפווי בטון קל או עץ אשר מעטרים ומעצבים את הבריכה באופן עשיר ומושקע יותר. הבריכות הללו יהיו בטיחותיות הרבה יותר בשל השארות מי הבריכה בתוך החלל הפנימי כתוצאה מטכנולוגית הבנייה האפקטיבית שלה שלא תאפשר יצירת משטח חלקלק בסמוך לבריכה, כך שניתן בהחלט לומר כי זוהי בריכה ביתית איכותית ומעוצבת ובטיחותית כאחד.

בריכות שחייה שקועות – יתרונות חסרונות ובטיחות

בריכות שחייה שקועות הן אותן בריכות ביתיות קונבנציונאליות המוכרות לנו מימים ימימה. הבריכות הללו מחייבות בבטיחות ותכנון מדוקדקים גתוצאה מההשלכה המשמעותית שלהם על בטיחות הנפשות הפועלות סביבה. בריכות פרטיות בסגנון הזה, דורשות תחזוקה ואחזקה שאינן כוללות אך ורק את הבריכה עצמה אלא גם את הסביבה הקרובה לבריכה עצמה. יצירת משטח חיפוי בטיחותי מסביב לבריכה, לא זאת בלבד שיהיה נעים מתחת לרגליים, במיוחד בעונה החמה, אלא גם ימנע החלקה ונפילות מסוכנות בשל המים אשר יוצאים מהבריכה אל האזורים החיצוניים שלה.

שתילת דשא סינטטי במקום דשא טבעי יצור מענה אסתטי ונעים יותר שימנע השפעות והשלכות בוציות כפי שניתן לראות במקרים של המצאות דשא טבעי בסמוך מאוד לבריכות ומקורות מים שונים.

בריכות שחייה מסיליקון וגומי קשיחים – תחלופה זולה או פתרון חסכוני?

בריכות שחייה מתנפחות ברמה איכותית, כמו בריכות שחייה סיליקוניות קשיחות הן בין הבריכות הנבחרות לשנה האחרונות במיוחד בבתים עם שטח חיצוני קטן יחסית. ישנם כאלה שיטענו שזה פתרון פחות פרקטי אשר דורש מאמץ חוזר ונשנה. יחד עם זאת, תוכלו להשאיר את הבריכה בחצר באופן קבוע עם קירוי ברזנט מבלי להוציא ממנה את האוויר ולנפח אותה בשנית.

אחד ממאפייני התחזוקה החשובים ביותר הוא מאפיין הניקיון אשר ישמור על חומרי הגלם של הבריכה מפני בלאי מהרי ופגיעות חיידקיות ובריאותיות. גם בריכות מתנפחות חשוב לחטא באמצעות חומרים מותאמים לבריכות שחייה אך כאלה שיתאימו לחומרים הקשיחים ממנה היא עשויה בכדי להשמיד את החיידקים שנוצרים בתוך המים וכהשפעה מריבוי האנשים בה. מאחר שבריכות שחייה מתנפחות אינן מכילות כלור או פילטר, חשוב מאוד לבצע חיטוי באופן מוקפד אפילו יותר מזה אשר מתבצע בבריכות ה"קבועות" יותר

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם