ריצוף שיש וקרמיקה
 

המדריך לקניית מקלחונים לאמבטיה

חדרי רחצה קטנים המאפיינים בדרך כלל יחידות דיור, דירות קטנות ויחידות הורים הובילו להכרח במציאת פתרון אשר יאפשר רחצה תוך כדי ניצול מירבי של שטח החלל הקטן, כתוצאה מכך נולדו המקלחונים, פתרון יעיל ופרקטי המונע ממי המקלחת להציף את רצפת חדר האמבטיה ופגיעה בארונות האמבטיה והיווצרות עובש בפינות נסתרות בעקבות נתזים.
אולם, יתרונותיהם של מקלחונים לאמבטיה אינם מסתכמים רק במניעה והפכו בשנים האחרונות לפריט בחדר חובה בכל חדר אמבטיה, הן בזכות המראה היוקרתי בזכות השימוש בזכוכית מעוצבת והן בזכות קלות ניקיונם.

 

סוגי מקלחונים לאמבטיה

 

רגע לפני שאתם רצים לחנות הקרובה ומזמינים לעצמכם מקלחון חדש, חשוב מאד להכיר את סוגי המקלחונים השונים, כך תוכלו לגבש לעצמכם דעה בנוגע לסגנון המקלחון המתאים לכם מבחינת גודלו וצורתו של חדר האמבטיה והצרכים הספציפיים שלכם.

  • מקלחון פינתי – מתבסס על פינת חדר האמבטיה ומורכב משתי דלתות זכוכית התוחמות את הפינה בסיוע קירות מחופים בקרמיקה. מקלחון פינתי יכול להגיע בזווית ישר או מעוגלת ואפילו במגוון זוויות בהתאמה אישית אם תחפצו בכך.
  • מקלחון חזיתי – מיועד להתקנה כפתח לנישה של אמבטיה ולמעשה כולל רק את חזית האמבטיה ותחום בשלושת קירות הנישה.
  • אמבטיון – טרנד חדש המיועד עבור אמבטיות, נועד להחליף את וילון הווניל הסטנדרטי ולהעניק מראה יוקרתי גם לחדר רחצה בו מותקנת אמבטיה מלאה.

עיצוב מקלחונים לאמבטיה

 

מקלחוני זכוכית מאפשרים חופש עיצובי מלא, שכן ניתן לעצב את הזכוכית בכל זווית וצורה בה תבחרו, כמו כן ניתן להעשיר את עיצובה בעזרת התזת חול וצביעה ייחודית המאפשרת להשאיר את הזכוכית שקופה עם עיטורים או לבחור בזכוכית חלבית אטומה לחלוטין ובצבעים שונים.
את העיצוב מומלץ להשלים בפרזול מתאים שישתלב בצורה קוהרנטית עם שאר חלקי הפרזול הנמצאים בחדר האמבטיה: ידיות הארונות, מחזיק נייר הטואלט והברזים.

 

מקלחונים לאמבטיה

 

אחרי שהבנתם את הדגמים השונים וסקרתם את האפשרויות העומדות לרשותכם בעת עיצוב המקלחון והתאמתו לעיצובו הכולל של חדר האמבטיה, עליכם לזכור כי המקלחון נועד בראש ובראשונה לשרת אתכם, עליו להיות רחב מספיק עבור דיירי הבית המשתמשים בו, הן מבחינת פתח הכניסה והן מבחינת גודלו.
מומלץ מאד לבחון כבר בחנות את יציבות המקלחון בהתאם לאפשרויות העומדות לרשותכם, האם מדובר על מסילה עילית בלבד או שמא מדובר על דלתות מפרק המבטיחות יציבות מלאה? כמו כן, עליכם לבדוק את אטימות המקלחון, שכן אל לכם לפספס את מטרתו העיקרית של המקלחות מניעת גלישת מים ויצירת רטיבות בחדר האמבטיה.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם