ריצוף שיש וקרמיקה
 

התאמת דלתות הבית לשיש והקרמיקה

ליצירת מראה וואו! חשוב לחבר בין כל מרכיבי העיצוב מבחינת צבע, סגנון וצורה. בעזרת חיבור נכון של המרכיבים השונים ירגיש המתבונן תחושת הרמוניה אשר תגרום לו רוגע ונועם ורצון להישאר באותו המקום.

בבואנו לעצב דירה חדשה או בזמן שיפוץ וחידוש של דירה ישנה עלינו להקפיד על התמדה בשימוש בסגנון אחד אשר יצור אחידות בהתבוננות בקונספט הכללי. מציאת הסגנון המתאים ואהוב עלינו לפעמים הוא משימה לא פשוטה וכוללת התאמות רבות בין בחירה של דלתות, שיש ואריחי קרמיקה שונים ומגוונים.

במאמר זה נדון כיצד ניתן לשלב בין מראה דלתות פנים הבית והקרמיקה.

שילובים שונים בין מראה דלתות פנים הבית, הקרמיקה והשיש

צבע

בעיצוב משתמשים רבות במשחקי צבעים בכדי להביע דברים. המוח מאבד את תחושת הצבע שראה ואף גורם לנו להרגיש אותו בתחושותינו. ניתן להשתמש בטכניקה זו ולבחור בדלתות פנים בצבעים אשר ישתלבו עם צבע הקרמיקה (במטבח ובחדרי האמבטיה) ועל-ידי כך ליצור סיפור שלם. לדוגמא: שימוש בצבעי אדמה, חומים בגוונים ודרגות חוזק שונים.

מוטיב חוזר

ניתן לבחור דלתות פנים עם טקסטורות שונות כגון: טקסטורת עץ, טקסטורת פסים, בליטות ועוד. להתאים את סגנון הטקסטורה למראה השיש והקרמיקה על-ידי שימוש במוטיב חוזר. לדוגמא: דלת עם טקסטורת פסים ושיש עם פסים עדינים לאורכו.

ניגודיות

ניתן להשתמש בדלתות פנים עם צבע שונה לחלוטין מצבע האריחים וליצור שני סיפורים שונים, עם הדגשות שונות של אזורים שברצוננו להדגיש בבית. ניגודיות שנעשית בטוב טעם ומחשבה מוקפדת תיצור משהו מעניין עם סיפור מיוחד משלו.

משחקי גודל

ניתן להשתמש בשימוש בקרמיקות בגדלים שונים תוך יצירת צורות גאומטריות מעניינות ונעימות לעיין החוזרות על עצמן וכתשובה לצורות אלה לבחור דלת אשר בה צורה גאומטרית מעניינת, לדוגמא: דלתות המורכבות מחומרים שונים: עץ ובמרכזה משולבת צורה גאומטרית מזכוכית או מחומר אחר.

סגנון

ניתן לבחור סגנון עיצובי שיאפיין את הבית מתוך שלל הסגנונות, מודרני, הייטק, קלאסי ועוד. להדגיש סגנון זה על-ידי שילוב של דלתות וקרמיקות ברוח הסגנון הנבחר.

דלתות פנים בבית הן רבות ומהר מאוד תורגש התחדשות כללית בהחלפתן. הקפדה על התאמתן לסביבת הדירה חשובה ביותר ואם היא נעשית נכון נוצרת תחושה נפלאה בעלת קו מחשבה ממוקד וסגנון נעים, אחיד ויוקרתי.

למידע נוסף בנושא שיש למטבח לחץ כאן

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם