ריצוף שיש וקרמיקה
 

כיצד לבחור נכון קרמיקה לבית?

מעוניינים לשדרג את האמבטיה או המטבח? הריצוף, השיש וחיפוי הקירות הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב שלכם, לצד הכיור והשיש. המטבח המודרני משמש אמנם לבישול, אך בראש ובראשונה משדרג את עיצוב הבית כולו. לא בכדי, בזמן שיפוץ שנועד למכירה, המטבח והאמבטיה מהווים פקטור חשוב בתמחור הבית. אספנו עבורכם כמה טיפים חשובים בבחירת חיפוי למטבח או האמבט.

בחרו צבעים שולטים במטבח

המטבח לבן או שחור? בחירת הקרמיקה בצבע הנכון תיתן לבית את הקו העיצובי הרצוי. בעוד קרמיקה בגוונים כהים של שחור ואפור כהה יוצרת מראה יוקרתי ומהודק, בחירה של קרמיקה לבנה תיצור את המראה הנקי, שגם ישתקף בתאורה. אם המטבח שלכם קטן מאד, נמליץ להתמקד בצבעים בהירים ובמיוחד בלבן – על מנת לתת אשליה של חלל רחב ידיים. מטבחים גדולים מאפשרים לכם הרבה יותר מרחב. כיום, אדריכלים רבים מעצבים את הבית תוך שימוש בשילובי צבעים מרתקים, חלקם משולבים בטקסטורות. למי זה מתאים?

 

צבע אחיד או טקסטורה?

שאלה נוספת שעולה בקרב רוכשי קרמיקה לבית היא בחירת סגנון העיצוב של האריח. האם לבחור בטקסטורה או בגוון אחיד. מרבית בעלי הבתים יעדיפו שימוש בטקסטורה. יתרונה הוא האפשרות לשלב מספר צבעים יחדיו, ולאזן למשל, בין הצבע שבו המטבח צבוע, לגווני ארונות המטבח. בנוסף, בחירה של אריחים עם טקסטורה מאפשרת להסוות כתמים שנוצרים עם הזמן על האריחים, וכן להעניק למטבח את המראה הנקי לאורך זמן, גם אם רק הרגע ניתז עליו מעט מרוטב מהפסטה שהכנתם. באריחים בצבע אחיד מומלץ להשתמש בעיצוב יוקרתי  בצבע סולידי או בצבע השולט בבית, כלומר בגוון מסוים המככב על שולחן האוכל או על השיש.

 

גודל הבריקים

גם גודלם של בריקי הקרמיקה מהווה שיקול חשוב בבחירתה. שימוש בבריקים גדולים יותר מעניק אף הוא אשליה של גודל, אך עם זאת לא תמיד תצליחו למצוא את הצבע או את הטקסטורה המיוחדים שלכם באריחים גדולים. שיקול חשוב נוסף הוא עובי הקרמיקה, ומיקומה, כאשר לעתים בריקי קרמיים זולים וגדולים עשויים להיות רגישים יותר. בבחירת הקרמיקה לאיכות המוצר תפקיד משמעותי, נרחיב על כך מעט.

 

האם כדאי לבחור בגימור מט או מבריק?

מפתיע לגלות אבל מעבר לשיקולי טעם שונה של לקוחות הקרמיקה, בחירה בגימור מט מתאימה למקומות שבהם יש תנועה רבה על גבי הקרמיקה. מטבח או אמבטיה פעילים במיוחד עדיף לעצב בעיצוב מט, ומטבח שנועד בעיקר ל"לוק" זוהר – יעוצב באמצעות אריחים מבריקים.

 

קרמיקה איכותית מול מוצרים זולים

תחום הקרמיקה התפתח בצורה עצומה בשנים האחרונות, והיום ניתן למצוא מוצרים שלא נופלים באיכותם מול משטחי חומרים יקרים יותר. עם זאת, לא כל בריקי הקרמיקה נולדו שווים, ולכן כדאי לבדוק היטב היכן יוצרו הבריקים, האם חלה עליהם אחריות של יצרן או של משווק, לברר כמובן מהי עמידות הצבע והחומר. המטבח שלכם יוכל להראות נפלא לאורך שנים, עם השקעתם מעט יותר בבחירת מוצר עמיד מחברה מוכרת, ויחסוך לכם, לאורך זמן, בעלויות שיפוץ המטבח או האמבט מחדש.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם