ריצוף שיש וקרמיקה
 

כל המידע על סוגי מקלחונים

 

שוק המקלחונים הפך במהלך השנים לשוק השופע סוגים רבים של מקלחונים- ממקלחון חזית ועד מקלחון פינתי, מדלת הזזה ועד זכוכית אטומה, כיצד ניתן להתמצא במגוון הדגמים והסוגים השונים?

ננסה לעשות קצת סדר בשפע האפשרויות העומדות לפניכם בכדי שתעשו את בחירת המקלחון הטוב ביותר עבורכם.

 צורת פתיחת המקלחון

אפשר למצוא בשוק מקלחונים הנפתחים בצורות שונות. לצורת פתיחת המקלחון חשיבות רבה משום שהיא יכולה לקבוע כמה מקום בפועל יצטרך המקלחון בחדר האמבטיה, כמה קל הוא יהיה לניקוי ועוד.

מקלחון עם דלת הזזה- דלתות ההזזה נעות על גבי מסילה וכך תופסות מעט מקום יחסית. עם זאת, המסילה עצמה לעיתים קשה לניקוי.

מקלחון בעל דלת פתיחה- הדלת יכולה להיפתח כלפי פנים או כלפי חוץ, או אפילו דלת משולבת הנפתחת למחצה ונפתחת פתיחה מלאה.  מקלחונים אלו יכולים להיות פשוטים יותר לתפעול יומיומי ולניקיון, אולם חסרונם הגדול הוא במקום שהם דורשים. לכן, סוג מקלחון זה מתאים יותר לחדרי רחצה גדולים. חסרון נוסף של מקלחון עם דלת פתיחה הוא בעיית אטימות הקשורה גם לתכנון הראשוני של חדר הרחצה. במידה ובוחרים להוסיף מקלחון זה לחדר רחצה קיים- חשוב לתכנן זאת היטב.

צורת המקלחון

מקלחון מרובע- המקלחון הסטנדרטי המוכר. עלול לתפוס מקום רב בחדרי רחצה קטנים.

מקלחון פינתי- ממוקם על גבי פינה בחדר הרחצה וכך מתאים לחדרי רחצה קטנים וצרים יחסית. ניתן לבחור במקלחון פינתי עם דלת פתיחה אחת (כלומר השנייה קבועה) או בכזה עם שתי דלתות נפתחות.

מקלחון קטום- מקלחון פינתי שהפינה בו קטומה (חתוכה) עבור חללים קטנים מאוד וניצול מרבי של השטח.

מקלחון מעוגל- שבירת הזוויות החדות של המקלחון המרובע ע"י עיגול קירות הזכוכית במקום שיהיו  בניצב האחד לשני. עקב העיצוב המודרני והייחודי מקלחון זה יעלה יותר מהמחיר הסטנדרטי.

מקלחון חזית- סוג מקלחון שמותקן בתוך נישה של קירות, בדרך כלל במקום שבו הייתה אמבטיה.  בדרך כלל בסוג מקלחון זה יהיה קיר זכוכית אחד התחום בין 3 קירות חדר האמבטיה אולם לא רק- יש מקלחוני חזית בעיצובים מרשימים הנמצאים במרכז החדר למשל. כפי שמשתמע- מקלחונים אלו יותר גדולים ומרווחים ממקלחונים פינתיים או מרובעים.

מקלחונים מיוחדים

מקלחון אמבטיה-  מקלחון המאפשר להשתמש בחלק מהאמבטיה כמקלחון, ע"י יצירת הפרדה של דלת אחת, שתיים או אפילו 3 דלתות. בצורה זו ניתן ליהנות מיתרונות האמבטיה ומיתרונות המקלחון יחדיו.

מקלחון אקורדיון- מקלחון המאופיין בכניסה רחבה המאפשרת הכנסת כיסא לתוך המקלחת. בצורה זו, בעלי מוגבלויות יכולים להיכנס בבטחה וליהנות מהמקלחון בנוחות.

סוג מקלחון נוסף שחשוב להזכיר הוא מקלחון הזכוכית- הוא נחשב למקלחון הפופולרי ביותר כיום ולכן מגיע במגוון וריאציות- זכוכית אטומה או שקופה, עובי הזכוכית המשתנה בין 6-8 מ"מ וזכוכית המעוטרת בעיטורים ועיצובים שונים.

נוסף על כל סוגי המקלחונים הללו, יש גם סוגי מקלחונים מפנקים כמו מקלחון עיסוי או מקלחון סאונה, לאלו מאתנו הרוצים להתפנק באמת בזמן המקלחת.

 

לסיכום, שוק המקלחונים רווי בסוגים רבים ואפשרויות רבות בפני הבאים לבחור מקלחון חדש לביתם. חשוב להתאים את המקלחון שתבחרו בצורה הטובה ביותר עבור גודל חדר הרחצה שלכם והצרכים הספציפיים שלכם, מבלי לשכוח את תווי התקן והמחירים הרצויים לכם, וכמובן- המקלחת הנעימה ביותר עבורכם.

מוצר חשוב ועוזר מאוד הוא תעלות ניקוז למקלחת

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם