ריצוף שיש וקרמיקה
 

ליטוש מרצפות מסוגים שונים

ליטוש מרצפות הינו פתרון נאה ואלגנטי לרצפות שיש אשר מראיהן נהיה בלוי עם השנים והן איבדו את הבוהק והזוהר אשר הן הגיעו עמו כאשר היו חדשות. במידה ויש ברצוננו להקנות למרצפות הללו את המראה החדש שוב, יש ברשותנו שתי אפשרויות עיקריות: הראשונה היא ריצוף מחדש, ניתן לבצע זאת באמצעות ריצוף מחדש על הריצוף הקיים או עיקור האריחים הקיימים ויישום אריחים חדשים במקומם, האופציה השנייה כמובן דורשת יותר השקעת זמן וכסף, אך כעיקרון זוהי האופציה בה ניתן להחליף לחלוטין את המראה הכללי של הרצפה ברצפה חדשה. האפשרות השנייה להקניית מראה חדש לרצפה קיימת הינו ליטוש מרצפות.

ישנם סוגים שונים של ליטושי מרצפות, אלו נבדלים במחירן ואף ביעילותן על סוגי אבן שונים, בנוסף, ליטושים שונים מקנים מראה שונה לרצפה ולכן מומלץ לדעת את השוני הכללי ביניהם בכדי לדעת איזה ליטוש יתאים לנו במיוחד. מגוון הליטושים גם מתאימים לסוגי האבן השונים כגון אבן מצפה, קרמה, שיש טורקי, טרונטין ועוד סוגים רבים, לגבי זאת ועוד ניתן ומומלץ להתיעץ עם איש מקצוע. כעת אציג כמה מאופציות הליטוש הפופולריות הקיימות בשוק:

ליטוש בבד שמיר

ליטוש זה הינו לרוב הליטוש הזול ביותר במחירון, אך זה לא בגלל שהוא לא טוב. ליטוש בבד שמיר אינו מסיר שכבת אבן מן השיש, אלא מסיר כתמים ולכלוכים אשר קשה עד בלתי אפשרי להסיר באמצעות ניקיון רגיל ואינטנסיבי,  ליטוש בבד שמיר מתאים מאד לליטוש לאחר עבודות בנייה או בשביל רצפה שפשוט מלוכלכת בשנות לכלוך אשר קשה להסיר כגון: צבע, טיח, דבק מגע ועוד…

ליטוש מרצפות יהלום

נקרא גם בשמו ליטוש ברשתות יהלום, ליטוש זה הינו גם ליטוש אשר מוגדר כ'עדין' יותר מכיוון שגם הוא אינו מסיר שכבת אבן עבה. ליטוש זה הינו ליטוש יותר אגרסיבי מליטוש בבד שמיר ויכול להסיר אפילו כתמי חלודה ואף שריטות קטנות מאוד באבן.

ליטוש שיש

זהו ליטוש באבן יהלום, נחשב כליטוש החזק ביותר, ליטוש זה לרוב כולל הסרת ככמה מילימטרים משכבת הריצוף, דבר המבטיח הסרת כל הלכלוך וחשיפת שכבה חדשה של שכבת האריחים. בנוסף, כאשר ליטוש זה מבוצע על ידי איש מקצוע כראוי, מתבצע גם יישור גבהים של המרצפות, פתיחת הדבק הישן והדבקה מחדש באמצעות דבק התואם לעיצוב החדר והאריחים ולאחר מכן סוגרים הכל בניקיון ובמגוון פולישים אשר יעניקו לרצפתכם מראה חדש וזוהר.

ישנם עוד סוגים של ליטושים, כגון ליטוש בטון אשר מתאים יותר למקלטים ועוד, אך בסיכומו של עניין ליטוש מרצפות הינה דרך טובה להקנות לרצפתכם מראה חדש ונקי, אך למרות מאמר זה, תמיד מומלץ לפנות ליעוץ לאיש מקצוע אשר יוכל לעזור ולהמליץ לכם על הליטוש אשר יתאים ספציפית למצבכם.

לפרטים צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם